Rozkodowanie VIN w Freightliner dla osoby, która nie specjalizuje się w branży motoryzacyjnej to nie lada wyzwaniem. Nie każdy bowiem potrafi rozszyfrować na własną rękę ten 17-znakowy ciąg. A często naprawdę warto, bo w tym kodzie jest ukryte wiele istotnych informacji. Dzięki numerowi VIN możemy dowiedzieć się, czy nasz pojazd nie został skradziony bądź czy nie uległ w przeszłości poważnemu wypadkowi. Jak wiemy, każda z tych informacji istotnie wpływa na późniejsze korzystanie z naszego pojazdu. W przypadku, gdy nasz samochód uległ poważnemu wypadkowi w przeszłości musimy liczyć się z tym, że nie będzie w takim stanie jak auta bezwypadkowe. Jego eksploatacja będzie z pewnością krótsza.

Rozkoduj VIN Freightliner – wypełnij formularz

Przed zakupem Freightlinerwarto sprawdzić dzięki VIN historię pojazdu.

W celu rozkodowania VIN w Freightliner wiele osób często udaje się do diagnosty, który okazuje się bardzo pomocny w takich sytuacjach. Niestety za wizytę u specjalisty musimy sporo zapłacić. Dlatego dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z narzędzi, które możemy znaleźć w Internecie. Wystarczy, że wpiszemy numer identyfikacyjny pojazdu VIN oraz numer rejestracyjny, a uzyskamy wszystkie najważniejsze informacje o naszym pojeździe.

Wygenerowany raport jest nieocenioną pomocą przy sprawdzeniu pojazdu. Dane w nim zawarte stanowią podstawowe zestawienie informacji niezbędnych do poznania historii auta. Wszystkie informacje zawarte w raporcie, który otrzymasz są nieodzownym, a wręcz koniecznym elementem sprawdzenia auta przed zakupem.

Numer VIN co to jest?

VIN, czyli Vehicle Indentification Number to unikatowy numer identyfikujący pojazdu, który zawiera liczne i ważne informacje dotyczące samochodu. VIN zawiera takie informacje jak m.in.: kraj produkcji, rok modelowy, typ napędu, wersję silnikową, opcje wyposażenia.

Numery VIN zostały po raz pierwszy użyte w 1954 roku w  Stanach Zjednoczonych.  Producenci aut np. Freightliner  już wtedy oznaczali swoje auta w ten sposób. Oznakowania tego typu zaczęto używać u producentów  w Europie. Jednak  pierwsze numery wyglądały różnie. Dopiero w latach osiemdziesiątych (a dokładnie w 1981 roku)  światowi producenci, wraz z producentami  amerykańskimi ostatecznie porozumieli się w tej kwestii.

W 1981 roku  Narodowy Highway Traffic Safety Administration w Stanach Zjednoczonych zestandaryzował format. Sprzedane samochody powinny zawierać VIN 17-znakowy, który nie będzie zawiera litery I (I), O (o) lub P (q) (aby uniknąć pomyłki z cyframi 1 i 0).

Opracowano zatem wspólny standard ułatwiający pracę policji, firmom ubezpieczeniowym oraz sprzedawcom samochodów używanych. Odtąd VIN każdego samochodu ma 17 znaków – liter i cyfr.